Ziemassvētku eglīte podā

Ziemassvētku eglīte podā />

14.03.2016

Tuvojas Ziemassvētki un katrā mājā tiks iegādāta svētku eglīte. Arvien populārākas kļūst Ziemassvētku eglītes podos. Kāpēc? Ir vairāki plusi, piemēram, Jūs saudzējat dabu - koks priecē telpā svētkos, bet pavasarī to iespējams izstādīt dārzā, kur eglīte augs vēl daudzus gadu desmitus, kā arī svētku laikā telpa netiek piegružota ar skujām.

Svarīgākais iegādājoties Ziemassvētku eglīti ir pievērst uzmanību sakņu sistēmai, nekautrējieties tirdzniecības vietā izņemt egli no poda, ja birst zeme un saknes praktiski nav redzamas, tas nozīmē, ka eglīte tikko ir ielikta konteinerā un nespēs ieaugties. Horti.lv iesaka stādus iegādāties pārbaudītās kokaudzētavās vai stādu audzētavās. It sevišķi pirms svētkiem sarodas milzum daudz negodīgu tirgotāju, kas pārdod eglītes, kuras nespēs pielāgoties un ieaugties, jo nav kvalitatīvi sagatavotas ziemai. Tieši šo negodīgo tirgotāju dēļ ir radies maldīgs priekšstats par podotas eglītes spēju ieaugties pēc svētkiem. Pirms 2 gadiem daudzās tirdzniecības vietās atlika tikai paraustīt eglīti no poda, kad tā iznāca laukā un skatam pavērās neticamais - podotā eglīte izrādījās nocirstas galotnes un iespraustas kūdrainā augsnē... Esiet vērīgi!

Kokaudzētavas egles Ziemassvētkiem iepodo jau augusta beigās - septembrī, lai līdz saliem paspētu apsakņoties. Svētku laikā jāseko, lai neizžūst pods. Pēc svētkiem iznesiet eglīti ar visu konteineru ārā (nogaidiet, kad sals nav pārāk bargs) un ierociet podu sniegā, ja sniega nav - nosiltiniet ar citiem materiāliem. Iespējams eglīte telpā būs izdzinusi jaunos dzinumus, kas iznesot nosals, bet tas nav tik bīstami, ja izsalst saknes. Izstādīt eglīti dārzā var tiklīdz zeme ir atsalusi. Jāizrok divreiz dziļāka un divreiz platāka bedre, kā konteiners. Eglīte jāstāda līdz ar augsni un kārtīgi jālaista.

Ļoti svarīgi ir zināt cik lielu vietu iegādātā eglīte prasīs, lai izstādot dārzā, pēc gadiem nebūtu pārsteigums par milzīgo koku, kas sāk traucēt saules gaismai logā iespīdēt...

Raksta avots...