Latvijā audzētas formētas egles

Latvijā audzētas formētas egles />

13.11.2014

Formēta Latvijas egle ir klasiska skaistuma piekritēju iecienītākā Ziemassvētku egle, kas salīdzinājumā ar parasto Latvijas meža egli ir daudz kuplāka, blīvāku vainagu, stingrākiem zariem un simetriskāka. Regulāri formējot egli tiek panākts, ka egle ir simetriskāka, stingrākiem zariem, kas nenoliecas no rotājumiem, bet tajā pašā laikā, nav zudušas Latvijas eglei raksturīgās iezīmes – skuju krāsa, smarža un asums.  

Svaigas, dabīgi skaistas un smaržīgas egles, kas augušas Latvijā un regulāri formētas un ar vislielāko rūpību nogādātas Rīgā, lai priecētu ikvienu, kas par savu īpašo svētku eglīti nolēmis izvēlēties formētu Latvijas egli.

Par egles kvalitāti var pārliecināties ar roku novelkot pa skujām, ja tās nebirst, vai rokā paliek niecīgs skuju daudzums, tātad egle ir svaiga un nav pavadījusi ilgu laiku tirdzniecības vietā. Egles tiek iesaiņotas speciālā iepakojumā, kas atvieglo to transportēšanu, kā arī, pasargā no zaru nolūšanas  transportēšanas laikā un egle pēc nogādāšanas mājās izskatīties tieši tāda pati kā tirdzniecības vietā.

UZGLABĀŠANA

Lai egle priecētu ilgāk, ieteicams to stiprināt kājā, kurai apakšā ir iespējams ieliet ūdeni. Pirms egles likšanas statīvā, egles stumbru atbrīvo no mizas, iezāģē, lai labāk uzsūktu mitrumu. Ūdenim klāt var pievienot glicerīnu, aspirīna tableti un pāris karotes cukura, kas baros egli.

Novietojiet egli tālāk no radiatoriem un citiem siltuma avotiem, pasargājot egli no izžūšanas.
Ja telpā, kur stāv egle  ir siltā grīda, tad tas veicinās skuju izžūšanu un biršanu.