Serbijas egles podā

Serbijas egles podā

Pieejamība:
IZPĀRDOTS
Kods:
Serbian picea pot

Arvien lielāku popularitāti iemanto egles podiņos. Eglēm podos ir vairākas priekšrocības – nav nepieciešama papildus statīva iegāde, dzīvam kokam skujas birst daudz mazāk, pēc svētkiem egli ir iespējams iestādīt dārzā, kur labvēlīgos apstākoļos tas, iespējams, ieaugsies un priecēs vēl daudzus gadus.

Serbijas eglei skujas ir zaļas, ar baltām svītriņām apakšpusē. Tieši skuju krāsa, kas atšķir Serbijas egli no citām, vilina eksotiskāka un nebijušāka skaistuma piekritējus.

KOPŠANA

Jāatceras – egle ir regulāri jālaista, lai zeme vienmēr būtu mitra, reizi nedēļā egles skujas var rasināt apsmidzinot egli. Novietojiet egli tālāk no radiatoriem un citiem siltuma avotiem, pasargājot egli no izžūšanas.  Ja telpā, kur stāv egle ir siltā grīda, tad tas veicinās skuju izžūšanu un biršanu, tāpēc nepieciešama papildus laistīšana.

Pēc svētkiem egli podā jānovieto vēsākā vietā, lai tur sagaidītu pavasari. Pavasarī iestājoties siltam laikam un brīdī, kad zeme ir atkususi, jāstāda dārzā.  Jāsāk ar atbilstošas vietas izvēli, jāizrok 2 reizes lielāka bedre, nekā auga poda diametrs. Esošo augsni (ja tā ir melnzeme) sajauc ar bagātinātu kūdru un attiecīgam augam paredzētiem minerālmēsliem,  rūpīgi salaista un sajauc, lai veidotos dubļiem līdzīga masa. Augu ņemot ārā no poda, tas jādara ļoti uzmanīgi, tā  lai kopā ar augsni nenotrūktu bārkšsaknes, ar kurām augs uzņem ūdeni un barības vielas. Kad augs ir ielikts stādvietā, ap to rūpīgi ir jāsablīvē augsne, lai neveidotos gaisa kabatas, kā rezultātā ar laiku augs var sašķiebties. Svarīgi ir augu neiestādīt par dziļu, stādot tam ir jābūt tādā pašā līmenī, kā podā. Jāatceras, jo lielāka ir egle podā, jo grūtāk tai būs ieaugties un ne vienmēr ir iespējama veiksmīga egles ieaugšanās.

Pastāsti citiem