Baltegles podā

Baltegles podā

Pieejamība:
IZPĀRDOTS
Kods:
Nordmann pot

Arvien lielāku popularitāti iemanto egles podiņos. Eglēm podos ir vairākas priekšrocības – nav nepieciešama papildus statīva iegāde, dzīvam kokam skujas birst daudz mazāk, pēc svētkiem egli ir iespējams iestādīt dārzā, kur labvēlīgos apstākoļos tas, iespējams, ieaugsies un priecēs vēl daudzus gadus.

Nordmann baltegle ir viena no populārākajām, ko pēdējos gados izvēlas pircēji, lai rotātu savu māju Ziemassvētku laikā. Tā savu popularitāti un klientu mīlestību ir ieguvusi pateicoties lieliskajām īpašībām, kas tai piemīt salīdzinājumā ar citu šķirņu eglēm.

Balteglei ir mīkstākas skujas, kas galos ir ieapaļas, tāpēc ar roku pataustot egles skujas, tās neduras rokās, bet ir patīkami mīkstas. Skaisti, vienmērīgi zaļā krāsa ir vēl viens no iemesliem, kāpēc izvēlēties Nordmann. Baltegles skujas ir daudz noturīgākas, tās nebirst un nepiegružo māju visu svētku laiku.

KOPŠANA

Jāatceras – egle ir regulāri jālaista, lai zeme vienmēr būtu mitra, reizi nedēļā egles skujas var rasināt apsmidzinot egli. Novietojiet egli tālāk no radiatoriem un citiem siltuma avotiem, pasargājot egli no izžūšanas.  Ja telpā, kur stāv egle ir siltā grīda, tad tas veicinās skuju izžūšanu un biršanu, tāpēc nepieciešama papildus laistīšana.

Pēc svētkiem podiņegli jānovieto vēsākā vietā, lai tur sagaidītu pavasari. Pavasarī iestājoties siltam laikam un brīdī, kad zeme ir atkususi, jāstāda dārzā.  Jāsāk ar atbilstošas vietas izvēli, jāizrok 2 reizes lielāka bedre, nekā auga poda diametrs. Esošo augsni (ja tā ir melnzeme) sajauc ar bagātinātu kūdru un attiecīgam augam paredzētiem minerālmēsliem,  rūpīgi salaista un sajauc, lai veidotos dubļiem līdzīga masa. Augu ņemot ārā no poda, tas jādara ļoti uzmanīgi, tā  lai kopā ar augsni nenotrūktu bārkšsaknes, ar kurām augs uzņem ūdeni un barības vielas. Kad augs ir ielikts stādvietā, ap to rūpīgi ir jāsablīvē augsne, lai neveidotos gaisa kabatas, kā rezultātā ar laiku augs var sašķiebties. Svarīgi ir augu neiestādīt par dziļu, stādot tam ir jābūt tādā pašā līmenī, kā podā. Jāatceras, jo lielāka ir egle podā, jo grūtāk tai būs ieaugties un ne vienmēr ir iespējama veiksmīga egles ieaugšanās.

Pastāsti citiem