Asās egles podā

Asās egles podā

Pieejamība:
Uz vietas Graudu ielā 55, Rīgā
Kods:
Picea pungens pot

Arī sudrabegļu jeb aso egļu piekritējiem ir iespējams iegādāties dzīvo Ziemassvētko kociņu podā. Sudrabegles skujas  ir no pelēkzilām līdz zilganzaļām, kas to padara par īstu pasaku eglīti. Skaisto, simetrisko vainagu panāk regulāri griežot kociņu katru gadu. Sudrabegles skujas ir asas, bet izturīgas un nebirst, priecējot ar skaistu krāsu visu svētku laiku. Sudrabeglei ir raksturīgi stingri zari, kas nenoliecas no rotājumu vai lampiņu smaguma.

KOPŠANA

Jāatceras – egle ir regulāri jālaista, lai zeme vienmēr būtu mitra, reizi nedēļā egles skujas var rasināt apsmidzinot egli. Novietojiet egli tālāk no radiatoriem un citiem siltuma avotiem, pasargājot egli no izžūšanas.  Ja telpā, kur stāv egle ir siltā grīda, tad tas veicinās skuju izžūšanu un biršanu, tāpēc nepieciešama papildus laistīšana.

Pēc svētkiem egli podā jānovieto vēsākā vietā, lai tur sagaidītu pavasari. Pavasarī iestājoties siltam laikam un brīdī, kad zeme ir atkususi, jāstāda dārzā.  Jāsāk ar atbilstošas vietas izvēli, jāizrok 2 reizes lielāka bedre, nekā auga poda diametrs. Esošo augsni (ja tā ir melnzeme) sajauc ar bagātinātu kūdru un attiecīgam augam paredzētiem minerālmēsliem,  rūpīgi salaista un sajauc, lai veidotos dubļiem līdzīga masa. Augu ņemot ārā no poda, tas jādara ļoti uzmanīgi, tā  lai kopā ar augsni nenotrūktu bārkšsaknes, ar kurām augs uzņem ūdeni un barības vielas. Kad augs ir ielikts stādvietā, ap to rūpīgi ir jāsablīvē augsne, lai neveidotos gaisa kabatas, kā rezultātā ar laiku augs var sašķiebties. Svarīgi ir augu neiestādīt par dziļu, stādot tam ir jābūt tādā pašā līmenī, kā podā. Jāatceras, jo lielāka ir egle podā, jo grūtāk tai būs ieaugties un ne vienmēr ir iespējama veiksmīga egles ieaugšanās.

Pastāsti citiem